Arrondissement di Mons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Arrondissement di Mons (kthjellim).


Arrondissement di Mons
Arrondissement de Mons/Arrondissement Bergen
—  bashki  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Holanda )
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Vallonia – stema Vallonia
Komuna Hainaut – stema Hainaut
Kryeqëndra Mons
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°27′17″V 3°57′07″L / 50.4547°V 3.952°L / 50.4547; 3.952 (Arrondissement di Mons)Koordinatat: 50°27′17″V 3°57′07″L / 50.4547°V 3.952°L / 50.4547; 3.952 (Arrondissement di Mons)
Sipërfaqja 583,99 km2
Popullsia 251.901 banorë 2010
Dendësia 431,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0-53
Arrondissement di Mons – harta_foto

Arrondissement di Mons është një qytezë në Hainaut, provinca ValloniaHolandë me sipërfaqe 583.99 km² dhe popullsi 251901 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Vallonia