Arsène Wenger

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to searchArsene Wenger

Arsène Wenger (lindur më 22 tetor 1949Strasburg) është trajner futbolli francez i cili ka drejtuar klubin e premier ligës angleze Arsenal që nga viti 1996-2018. Ai është trajneri më i suksesshëm në historinë e Arsenal F.C. në aspektin e trofeve te fituar dhe është trajneri qe i ka shërbyer më së gjati Arsenal F.C.

Last match for Arsenal 13 may 2018.