Arvieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arvieux
Komunë
noform
Pamje nga Arvieux
Stema_figura
Vendndodhja
Arvieux is located in Franca
Arvieux
Arvieux
43°03′49″V 1°43′59″L / 43.0636°V 1.7331°L / 43.0636; 1.7331Koordinatat: 43°03′49″V 1°43′59″L / 43.0636°V 1.7331°L / 43.0636; 1.7331
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Qarku Arrondissement Briançon
Kantoni Aiguilles
Ndërbashkësia Queyras
Kryetari Philippe Chabrand[1]
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.62 km2
Lartësia 1545 m (m.n.d.)
Popullsia 371 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5350
INSEE 5007


Arvieux është një komunëFrancë. Arvieux bën pjesë në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 371 banorë dhe sipërfaqe 72.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "List of mayors of the Hautes-Alpes department". Prefecture of Hautes-Alpes (në frëngjisht). 3 qershor 2014. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 janar 2015. Marrë më 20 mars 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arvieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale