Ascros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ascros
Komunë
noform
Pamje nga Ascros
Stema_figura
Vendndodhja
Ascros is located in Franca
Ascros
Ascros
49°28′11″V 4°07′09″L / 49.4697°V 4.1192°L / 49.4697; 4.1192Koordinatat: 49°28′11″V 4°07′09″L / 49.4697°V 4.1192°L / 49.4697; 4.1192
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Qarku Arrondissement Nice
Kantoni Puget-Théniers
Ndërbashkësia Alpes d'Azur
Kryetari Vincent Giobergia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.74 km2
Lartësia 1150 m (m.n.d.)
Popullsia 143 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6260
INSEE 6005


Ascros është një komunëFrancë. Ascros bën pjesë në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 143 banorë dhe sipërfaqe 17.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ascros – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale