Aspremont, Hautes-Alpes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspremont
Komunë
noform
Pamje nga Aspremont
Vendndodhja
Aspremont is located in Franca
Aspremont
Aspremont
44°48′10″V 5°58′57″L / 44.8028°V 5.9825°L / 44.8028; 5.9825Koordinatat: 44°48′10″V 5°58′57″L / 44.8028°V 5.9825°L / 44.8028; 5.9825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Qarku Arrondissement Gap
Kantoni Aspres-sur-Buëch
Ndërbashkësia Haut Buëch
Kryetari Jacques Francou"List of mayors of the Hautes-Alpes department". Prefecture of Hautes-Alpes (në frëngjisht). 3 qershor 2014. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 janar 2015. Marrë më 20 mars 2015.
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.52 km2
Lartësia 715 m (m.n.d.)
Popullsia 327 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5140
INSEE 5008


Aspremont është një komunëFrancë. Aspremont bën pjesë në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 327 banorë dhe sipërfaqe 18.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]