Aspres-lès-Corps

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspres-lès-Corps
Komunë
noform
Pamje nga Aspres-lès-Corps
Stema_figura
Vendndodhja
Aspres-lès-Corps is located in Franca
Aspres-lès-Corps
Aspres-lès-Corps
44°31′28″V 5°45′01″L / 44.5244°V 5.7503°L / 44.5244; 5.7503Koordinatat: 44°31′28″V 5°45′01″L / 44.5244°V 5.7503°L / 44.5244; 5.7503
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Qarku Arrondissement Gap
Kantoni Saint-Firmin
Ndërbashkësia Valgaudémar
Kryetari Françoise Mary[1]
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.73 km2
Lartësia 900 m (m.n.d.)
Popullsia 129 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5800
INSEE 5009


Aspres-lès-Corps është një komunëFrancë. Aspres-lès-Corps bën pjesë në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 16.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "List of mayors of the Hautes-Alpes department". Prefecture of Hautes-Alpes (në frëngjisht). 3 qershor 2014. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 janar 2015. Marrë më 20 mars 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]