Aspres-sur-Buëch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspres-sur-Buëch
Komunë
noform
Pamje nga Aspres-sur-Buëch
Stema_figura
Vendndodhja
Aspres-sur-Buëch is located in Franca
Aspres-sur-Buëch
Aspres-sur-Buëch
43°04′05″V 0°43′04″L / 43.0681°V 0.7178°L / 43.0681; 0.7178Koordinatat: 43°04′05″V 0°43′04″L / 43.0681°V 0.7178°L / 43.0681; 0.7178
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Qarku Arrondissement Gap
Kantoni Aspres-sur-Buëch
Ndërbashkësia Haut Buëch
Kryetari Françoise Pinet"List of mayors of the Hautes-Alpes department". Prefecture of Hautes-Alpes. 3 qershor 2014. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 janar 2015. Marrë më 20 mars 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.65 km2
Lartësia 761 m (m.n.d.)
Popullsia 824 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5140
INSEE 5010


Aspres-sur-Buëch është një komunëFrancë. Aspres-sur-Buëch bën pjesë në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 824 banorë dhe sipërfaqe 42.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]