Aubenas-les-Alpes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubenas-les-Alpes
Komunë
noform
Pamje nga Aubenas-les-Alpes
Stema_figura
Vendndodhja
Aubenas-les-Alpes is located in Franca
Aubenas-les-Alpes
Aubenas-les-Alpes
44°41′11″V 5°08′24″L / 44.6864°V 5.14°L / 44.6864; 5.14Koordinatat: 44°41′11″V 5°08′24″L / 44.6864°V 5.14°L / 44.6864; 5.14
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Forcalquier
Kantoni Reillanne
Ndërbashkësia Haute Provence
Kryetari Brigitte Moya
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.93 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 105 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4110
INSEE 4012


Aubenas-les-Alpes është një komunëFrancë. Aubenas-les-Alpes bën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 105 banorë dhe sipërfaqe 7.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]