Aubignosc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubignosc
Komunë
noform
Pamje nga Aubignosc
Stema_figura
Vendndodhja
Aubignosc is located in Franca
Aubignosc
Aubignosc
48°55′08″V 0°12′49″P / 48.9189°V 0.2136°P / 48.9189; -0.2136Koordinatat: 48°55′08″V 0°12′49″P / 48.9189°V 0.2136°P / 48.9189; -0.2136
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Forcalquier
Kantoni Volonne
Ndërbashkësia Lure-Vançon-Durance
Kryetari René Avinens
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.74 km2
Lartësia 460 m (m.n.d.)
Popullsia 553 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4200
INSEE 4013


Aubignosc është një komunëFrancë. Aubignosc bën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 553 banorë dhe sipërfaqe 14.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]