Aulx-lès-Cromary

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulx-lès-Cromary
Komunë
Vendndodhja
Aulx-lès-Cromary is located in Franca
Aulx-lès-Cromary
Aulx-lès-Cromary
49°46′17″V 1°45′11″L / 49.7714°V 1.7531°L / 49.7714; 1.7531Koordinatat: 49°46′17″V 1°45′11″L / 49.7714°V 1.7531°L / 49.7714; 1.7531
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Rioz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.33 km2
Popullsia 151 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70190
INSEE 70036


Aulx-lès-Cromary është një komunëFrancë. Aulx-lès-Cromary bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 4.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]