Auneuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auneuil
Komunë
Vendndodhja
Auneuil is located in Franca
Auneuil
Auneuil
48°36′44″V 0°13′50″L / 48.6122°V 0.2306°L / 48.6122; 0.2306Koordinatat: 48°36′44″V 0°13′50″L / 48.6122°V 0.2306°L / 48.6122; 0.2306
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Beauvais
Kantoni Auneuil
Ndërbashkësia Thelle Bray
Kryetari Robert Christiaens
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.15 km2
Lartësia 129 m (m.n.d.)
Popullsia 2802 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60390
INSEE 60029


Auneuil është një komunëFrancë. Auneuil bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 2802 banorë dhe sipërfaqe 22.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auneuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale