Authiou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authiou
Komunë
noform
Pamje nga Authiou
Vendndodhja
Authiou is located in Franca
Authiou
Authiou
44°14′21″V 6°07′38″L / 44.2392°V 6.1272°L / 44.2392; 6.1272Koordinatat: 44°14′21″V 6°07′38″L / 44.2392°V 6.1272°L / 44.2392; 6.1272
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Clamecy
Kantoni Brinon-sur-Beuvron
Ndërbashkësia Val du Beuvron
Kryetari Pierre de Becque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.31 km2
Popullsia 34 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58700
INSEE 58018


Authiou është një komunëFrancë. Authioubën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 34 banorë dhe sipërfaqe 7.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Authiou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale