Authoison

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authoison
Komunë
Vendndodhja
Authoison is located in Franca
Authoison
Authoison
47°38′40″V 0°53′52″L / 47.6444°V 0.8978°L / 47.6444; 0.8978Koordinatat: 47°38′40″V 0°53′52″L / 47.6444°V 0.8978°L / 47.6444; 0.8978
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Montbozon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.02 km2
Popullsia 265 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70190
INSEE 70038


Authoison është një komunëFrancë. Authoisonbën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 265 banorë dhe sipërfaqe 16.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]