Authon, Alpes-de-Haute-Provence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authon
Komunë
noform
Pamje nga Authon
Stema_figura
Vendndodhja
Authon is located in Franca
Authon
Authon
48°11′47″V 0°53′36″L / 48.1964°V 0.8933°L / 48.1964; 0.8933Koordinatat: 48°11′47″V 0°53′36″L / 48.1964°V 0.8933°L / 48.1964; 0.8933
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Forcalquier
Kantoni Sisteron
Ndërbashkësia Sisteron
Kryetari Alain Rahon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.16 km2
Lartësia 1137 m (m.n.d.)
Popullsia 45 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4200
INSEE 4016


Authon është një komunëFrancë. Authonbën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 45 banorë dhe sipërfaqe 40.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]