Authume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authume
Komunë
noform
Pamje nga Authume
Vendndodhja
Authume is located in Franca
Authume
Authume
44°40′57″V 4°57′57″L / 44.6825°V 4.9658°L / 44.6825; 4.9658Koordinatat: 44°40′57″V 4°57′57″L / 44.6825°V 4.9658°L / 44.6825; 4.9658
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Dole
Kantoni Rochefort-sur-Nenon
Kryetari Grégory Soldavini
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.52 km2
Popullsia 798 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39100
INSEE 39030


Authume është një komunëFrancë. Authumebën pjesë në departamentin Jurarajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 798 banorë dhe sipërfaqe 7.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Authume – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale