Autichamp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autichamp
Komunë
noform
Pamje nga Autichamp
Vendndodhja
Autichamp is located in Franca
Autichamp
Autichamp
49°47′44″V 0°51′39″L / 49.7956°V 0.8608°L / 49.7956; 0.8608Koordinatat: 49°47′44″V 0°51′39″L / 49.7956°V 0.8608°L / 49.7956; 0.8608
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Die
Kantoni Crest-Sud
Ndërbashkësia Val de Drôme
Kryetari Sylvette Delcourt
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.25 km2
Popullsia 149 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26400
INSEE 26021


Autichamp është një komunëFrancë. Autichampbën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 6.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]