Autoreille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autoreille
Komunë
Vendndodhja
Autoreille is located in Franca
Autoreille
Autoreille
45°19′52″V 3°07′59″L / 45.331°V 3.133°L / 45.331; 3.133Koordinatat: 45°19′52″V 3°07′59″L / 45.331°V 3.133°L / 45.331; 3.133
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Gy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.98 km2
Popullsia 297 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70700
INSEE 70039


Autoreille është një komunëFrancë. Autoreillebën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 297 banorë dhe sipërfaqe 9.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]