Auvare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvare
Komunë
noform
Pamje nga Auvare
Stema_figura
Vendndodhja
Auvare is located in Franca
Auvare
Auvare
48°31′41″V 2°29′34″L / 48.5281°V 2.4927°L / 48.5281; 2.4927Koordinatat: 48°31′41″V 2°29′34″L / 48.5281°V 2.4927°L / 48.5281; 2.4927
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Qarku Arrondissement Nice
Kantoni Puget-Théniers
Ndërbashkësia Alpes d'Azur
Kryetari Bernadette Drogoul
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.27 km2
Lartësia 1100 m (m.n.d.)
Popullsia 49 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6260
INSEE 6008


Auvare është një komunëFrancë. Auvarebën pjesë në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 49 banorë dhe sipërfaqe 18.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auvare – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale