Auzet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzet
Komunë
noform
Pamje nga Auzet
Stema_figura
Vendndodhja
Auzet is located in Franca
Auzet
Auzet
43°32′33″V 1°34′00″L / 43.5425°V 1.5667°L / 43.5425; 1.5667Koordinatat: 43°32′33″V 1°34′00″L / 43.5425°V 1.5667°L / 43.5425; 1.5667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Digne-les-Bains
Kantoni Seyne
Ndërbashkësia Pays de Seyne
Kryetari Roger Isoard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.53 km2
Lartësia 1180 m (m.n.d.)
Popullsia 79 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4140
INSEE 4017


Auzet është një komunëFrancë. Auzetbën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 79 banorë dhe sipërfaqe 34.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auzet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale