Axel Rodrigues de Arruda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Axel
Të dhënat personale
Emri i plotëAxel Rodrigues de Arruda
Data e lindjes (1970-01-09) 9 Janar, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesSantos, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989-1993Santos
1994-1997São Paulo
1997-1998Sevilla
1998Bahia
1999Atlético Mineiro
2000São Paulo
2001Sport Recife
2002Botafogo
2003Cerezo Osaka
2004Paraná
2005Figueirense
2006Campinense
2006Portuguesa Santista
Ekipi kombëtar
1992Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Axel Rodrigues de Arruda (lindur më 9 Janar 1970) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1992 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]