Bézenet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bézenet
Komunë
Vendndodhja
Bézenet is located in Franca
Bézenet
Bézenet
46°19′44″V 2°50′42″L / 46.328888888889°V 2.845°L / 46.328888888889; 2.845Koordinatat: 46°19′44″V 2°50′42″L / 46.328888888889°V 2.845°L / 46.328888888889; 2.845
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.94 km2
Popullsia 1006 banorë
Dendësia 101 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03170
INSEE 03027


Bézenet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bézenet ka një popullsi prej 1006 banorë dhe sipërfaqe 9.94 km², me një dendësi prej 101 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bézenet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale