Bagneux, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagneux
Komunë
noform
Pamje nga Bagneux
Stema_figura
Vendndodhja
Bagneux is located in Franca
Bagneux
Bagneux
46°39′30″V 3°12′23″L / 46.658333°V 3.206389°L / 46.658333; 3.206389Koordinatat: 46°39′30″V 3°12′23″L / 46.658333°V 3.206389°L / 46.658333; 3.206389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Moulins
Kantoni Moulins-Ouest
Ndërbashkësia CA de Moulins
Kryetari Yves Veniat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.87 km2
Lartësia 212 m (m.n.d.)
Popullsia 317 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3460
INSEE 3015


Bagneux është një komunëFrancë. Bagneux bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 317 banorë dhe sipërfaqe 24.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]