Bairols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bairols
Komunë
noform
Pamje nga Bairols
Stema_figura
Vendndodhja
Bairols is located in Franca
Bairols
Bairols
43°58′57″V 7°07′41″L / 43.9825°V 7.1281°L / 43.9825; 7.1281Koordinatat: 43°58′57″V 7°07′41″L / 43.9825°V 7.1281°L / 43.9825; 7.1281
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Qarku Arrondissement Nice
Kantoni Villars-sur-Var
Ndërbashkësia Métropole Nice Côte d'Azur
Kryetari Angelin Buerch
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.24 km2
Lartësia 880 m (m.n.d.)
Popullsia 107 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6420
INSEE 6009


Bairols është një komunëFrancë. Bairolsbën pjesë në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 107 banorë dhe sipërfaqe 15.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bairols – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale