Balacet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balacet
Komunë
Vendndodhja
Balacet is located in Franca
Balacet
Balacet
49°17′46″V 2°20′14″L / 49.2961°V 2.3372°L / 49.2961; 2.3372Koordinatat: 49°17′46″V 2°20′14″L / 49.2961°V 2.3372°L / 49.2961; 2.3372
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Saint-Girons
Kantoni Castillon-en-Couserans
Ndërbashkësia Castillonnais
Kryetari Antoine Duburcq
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.12 km2
Lartësia 906 m (m.n.d.)
Popullsia 20 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9800
INSEE 9034


Balacet është një komunëFrancë. Balacetbën pjesë në departamentin Ariègerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 20 banorë dhe sipërfaqe 2.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Balacet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale