Balaguères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balaguères
Komunë
Vendndodhja
Balaguères is located in Franca
Balaguères
Balaguères
49°40′25″V 4°44′05″L / 49.6736°V 4.7347°L / 49.6736; 4.7347Koordinatat: 49°40′25″V 4°44′05″L / 49.6736°V 4.7347°L / 49.6736; 4.7347
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Saint-Girons
Kantoni Castillon-en-Couserans
Ndërbashkësia Castillonnais
Kryetari Henri Andrieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.84 km2
Lartësia 475 m (m.n.d.)
Popullsia 199 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9800
INSEE 9035


Balaguères është një komunëFrancë. Balaguèresbën pjesë në departamentin Ariègerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 199 banorë dhe sipërfaqe 17.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]