Balaiseaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balaiseaux
Komunë
Vendndodhja
Balaiseaux is located in Franca
Balaiseaux
Balaiseaux
45°50′00″V 5°06′00″L / 45.8333°V 5.1°L / 45.8333; 5.1Koordinatat: 45°50′00″V 5°06′00″L / 45.8333°V 5.1°L / 45.8333; 5.1
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Dole
Kantoni Chaussin
Kryetari Gérard Michaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.01 km2
Popullsia 267 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39120
INSEE 39034


Balaiseaux është një komunëFrancë. Balaiseauxbën pjesë në departamentin Jurarajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 267 banorë dhe sipërfaqe 6.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]