Balan, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balan
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Balan is located in Franca
Balan
Balan
46°27′25″V 5°21′23″L / 46.4569°V 5.3564°L / 46.4569; 5.3564Koordinatat: 46°27′25″V 5°21′23″L / 46.4569°V 5.3564°L / 46.4569; 5.3564
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kantoni Montluel
Kryetari Bernard Gloriod
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18 km2
Lartësia 194 m (m.n.d.)
Popullsia 2362 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1700
INSEE 1000


Balan është një komunëFrancë. Balanbën pjesë në departamentin Ainrajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 2362 banorë dhe sipërfaqe 18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]