Ballaison

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballaison
Komunë
noform
Pamje nga Ballaison
Stema_figura
Vendndodhja
Ballaison is located in Franca
Ballaison
Ballaison
48°31′29″V 2°23′03″L / 48.5247°V 2.3843°L / 48.5247; 2.3843Koordinatat: 48°31′29″V 2°23′03″L / 48.5247°V 2.3843°L / 48.5247; 2.3843
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Qarku Arrondissement Arrondissement of Thonon-les-Bains
Kantoni Canton of Douvaine
Ndërbashkësia Communauté de communes du Bas-Chablais
Kryetari Joseph Perrard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1 km2
Popullsia 1107 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74140
INSEE 74025


Ballaison është një komunëFrancë. Ballaison bën pjesë në departamentin Haute-Savoierajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1107 banorë (regjistrimi 2005) dhe sipërfaqe 1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]