Balleray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balleray
Komunë
noform
Pamje nga Balleray
Vendndodhja
Balleray is located in Franca
Balleray
Balleray
47°37′27″V 7°09′38″L / 47.6242°V 7.1606°L / 47.6242; 7.1606Koordinatat: 47°37′27″V 7°09′38″L / 47.6242°V 7.1606°L / 47.6242; 7.1606
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Nevers
Kantoni Guérigny
Ndërbashkësia Le Bon Pays
Kryetari Jean-Luc Conception
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.08 km2
Popullsia 203 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58130
INSEE 58022


Balleray është një komunëFrancë. Balleray bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 203 banorë dhe sipërfaqe 16.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]