Ballons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballons
Komunë
Vendndodhja
Ballons is located in Franca
Ballons
Ballons
47°53′45″V 1°02′45″P / 47.8958°V 1.0458°P / 47.8958; -1.0458Koordinatat: 47°53′45″V 1°02′45″P / 47.8958°V 1.0458°P / 47.8958; -1.0458
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Nyons
Kantoni Séderon
Ndërbashkësia Hautes Baronnies
Kryetari Claude Poméro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.23 km2
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Popullsia 86 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26560
INSEE 26022


Ballons është një komunëFrancë. Ballons bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 86 banorë dhe sipërfaqe 17.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ballons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale