Ballore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballore
Komunë
Vendndodhja
Ballore is located in Franca
Ballore
Ballore
48°23′50″V 3°08′50″L / 48.3972°V 3.1472°L / 48.3972; 3.1472Koordinatat: 48°23′50″V 3°08′50″L / 48.3972°V 3.1472°L / 48.3972; 3.1472
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Charolles
Kantoni La Guiche
Ndërbashkësia Val de Joux
Kryetari Paul Dumontet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.75 km2
Lartësia 319 m (m.n.d.)
Popullsia 85 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71220
INSEE 71017


Ballore është një komunëFrancë. Ballore bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 85 banorë dhe sipërfaqe 10.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ballore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale