Baltazar Maria de Morais Júnior

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baltazar
Të dhënat personale
Emri i plotëBaltazar Maria de Morais Júnior
Data e lindjes (1959-07-17) 17 Korrik, 1959 (61 vjeç)
Vendi i lindjesGoiânia, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1979-1982Grêmio
1983Flamengo
1984Palmeiras
1984-1985Botafogo
1985-1988Celta Vigo
1988-1990Atlético Madrid
1991Porto
1991-1993Stade Rennais
1993-1994Goiás
1995-1996Kyoto Purple Sanga
Ekipi kombëtar
1980–1989Flag of Brazil.svg Brazili6(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Baltazar Maria de Morais Júnior (lindur më 17 Korrik 1959) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1980 1 0
1981 2 1
1982 0 0
1983 0 0
1984 0 0
1985 0 0
1986 0 0
1987 0 0
1988 0 0
1989 3 1
Gjithsej 6 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]