Baneins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baneins
Komunë
noform
Pamje nga Baneins
Vendndodhja
Baneins is located in Franca
Baneins
Baneins
47°18′57″V 3°11′14″P / 47.3158°V 3.1872°P / 47.3158; -3.1872Koordinatat: 47°18′57″V 3°11′14″P / 47.3158°V 3.1872°P / 47.3158; -3.1872
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kantoni Saint-Trivier-sur-Moignans
Ndërbashkësia Chalaronne-Centre
Kryetari Jean-Pierre Grange
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.91 km2
Lartësia 232 m (m.n.d.)
Popullsia 583 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1990
INSEE 1028


Baneins është një komunëFrancë. Baneins bën pjesë në departamentin Ainrajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 583 banorë dhe sipërfaqe 8.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baneins – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale