Banjani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banjani
Бањане
Fshat
noform
Vendndodhja
Banjani is located in Maqedonia e Veriut
Banjani
Banjani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Çuçer
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit
Lartësia 528 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1011
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 06′ 29″ Veri

21° 23′ 17″ Lindje

Popullsia 597 banorë (2002)

Banjani është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.