Glluva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Glluva
Fshat
Vendndodhja
Glluva is located in Republika e Maqedonisë
Glluva
Glluva
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Shkup
Komuna Çuçer
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni i Shkupit
Lartësia 442 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1011
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 05′ 10″ Veri

21° 23′ 53″ Lindje

Popullsia 349 banorë (2002)

Glluva është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.