Mirkoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mirkoci
Fshat
Vendndodhja
Mirkoci is located in Maqedonia e Veriut
Mirkoci
Mirkoci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Çuçer
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit
Lartësia 465 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1011
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 05′ 40″ Veri

21° 24′ 23″ Lindje

Popullsia 959 banorë (2002)

Mirkoci është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.