Gornjani

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Gornjani
Горњане
Fshat
noform
Vendndodhja
Gornjani is located in Maqedonia e Veriut
Gornjani
Gornjani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Çuçer
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni i Shkupit
Lartësia 503 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1011
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 06′ 37″ Veri

21° 22′ 46″ Lindje

Popullsia 80 banorë (2002)

Gornjani është vendbanim në Maqedoninë e Veriut.