Pobozhji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pobozhji
Побожје
Fshat
noform
Vendndodhja
Pobozhji is located in Maqedonia e Veriut
Pobozhji
Pobozhji
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Çuçer
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1011
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 06′ 53″ Veri

21° 25′ 36″ Lindje

Popullsia 591 banorë (2002)

Pobozhji është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.