Banon, Alpes-de-Haute-Provence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banon
Komunë
noform
Pamje nga Banon
Stema_figura
Vendndodhja
Banon is located in Franca
Banon
Banon
46°58′56″V 5°34′55″L / 46.9822°V 5.5819°L / 46.9822; 5.5819Koordinatat: 46°58′56″V 5°34′55″L / 46.9822°V 5.5819°L / 46.9822; 5.5819
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Forcalquier
Kantoni Banon
Ndërbashkësia Pays de Banon
Kryetari Philippe Wagner
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.81 km2
Lartësia 760 m (m.n.d.)
Popullsia 1070 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4150
INSEE 4018


Banon është një komunëFrancë. Banon bën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 1070 banorë dhe sipërfaqe 39.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]