Bans, Jura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bans
Komunë
Vendndodhja
Bans is located in Franca
Bans
Bans
46°36′37″V 5°06′45″L / 46.6103°V 5.1125°L / 46.6103; 5.1125Koordinatat: 46°36′37″V 5°06′45″L / 46.6103°V 5.1125°L / 46.6103; 5.1125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Dole
Kantoni Montbarrey
Kryetari Guy Villet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.92 km2
Popullsia 198 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39380
INSEE 39037


Bans është një komunëFrancë. Bans bën pjesë në departamentin Jurarajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 198 banorë dhe sipërfaqe 3.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]