Bantanges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bantanges
Komunë
noform
Pamje nga Bantanges
Vendndodhja
Bantanges is located in Franca
Bantanges
Bantanges
46°36′37″V 5°06′45″L / 46.6103°V 5.1125°L / 46.6103; 5.1125Koordinatat: 46°36′37″V 5°06′45″L / 46.6103°V 5.1125°L / 46.6103; 5.1125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Louhans
Kantoni Montpont-en-Bresse
Ndërbashkësia Canton of Montpont-en-Bresse
Kryetari Jean-Michel Reboulet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.73 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 555 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71500
INSEE 71018


Bantanges është një komunëFrancë. Bantanges bën pjesë në Departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 555 banorë dhe sipërfaqe 10.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]