Baon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baon
Komunë
Vendndodhja
Baon is located in Franca
Baon
Baon
50°06′16″V 2°51′07″L / 50.1044°V 2.8519°L / 50.1044; 2.8519Koordinatat: 50°06′16″V 2°51′07″L / 50.1044°V 2.8519°L / 50.1044; 2.8519
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Avallon
Kantoni Cruzy-le-Châtel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.57 km2
Popullsia 85 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89430
INSEE 89028


Baon është një komunëFrancë. Baon bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 85 banorë dhe sipërfaqe 8.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale