Barésia-sur-l'Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barésia-sur-l'Ain
Komunë
Vendndodhja
Barésia-sur-l'Ain is located in Franca
Barésia-sur-l'Ain
Barésia-sur-l'Ain
43°47′50″V 0°33′15″P / 43.7972°V 0.5542°P / 43.7972; -0.5542Koordinatat: 43°47′50″V 0°33′15″P / 43.7972°V 0.5542°P / 43.7972; -0.5542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Clairvaux-les-Lacs
Kryetari Franck Hugonnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.39 km2
Popullsia 151 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39130
INSEE 39038


Barésia-sur-l'Ain është një komunëFrancë. Barésia-sur-l'Ain bën pjesë në departamentin Jurarajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 9.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]