Baratier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baratier
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Baratier is located in Franca
Baratier
Baratier
42°41′05″V 9°22′25″L / 42.6847°V 9.3735°L / 42.6847; 9.3735Koordinatat: 42°41′05″V 9°22′25″L / 42.6847°V 9.3735°L / 42.6847; 9.3735
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Qarku Arrondissement Gap
Kantoni Embrun
Ndërbashkësia Embrun
Kryetari Jean Bernard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.99 km2
Lartësia 858 m (m.n.d.)
Popullsia 511 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5200
INSEE 5012


Baratier është një komunëFrancë. Baratier bën pjesë në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 511 banorë dhe sipërfaqe 15.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]