Barbières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbières
Komunë
noform
Pamje nga Barbières
Vendndodhja
Barbières is located in Franca
Barbières
Barbières
48°33′18″V 6°20′41″L / 48.555°V 6.3447°L / 48.555; 6.3447Koordinatat: 48°33′18″V 6°20′41″L / 48.555°V 6.3447°L / 48.555; 6.3447
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Valence
Kantoni Bourg-de-Péage
Ndërbashkësia Canton de Bourg-de-Péage
Kryetari Michel Bénistant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.4 km2
Popullsia 766 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26300
INSEE 26023


Barbières është një komunëFrancë. Barbières bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 766 banorë dhe sipërfaqe 14.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]