Barcelonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barcelonne
Komunë
noform
Pamje nga Barcelonne
Vendndodhja
Barcelonne is located in Franca
Barcelonne
Barcelonne
44°23′12″V 6°39′11″L / 44.3867°V 6.6531°L / 44.3867; 6.6531Koordinatat: 44°23′12″V 6°39′11″L / 44.3867°V 6.6531°L / 44.3867; 6.6531
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Valence
Kantoni Chabeuil
Kryetari Elisabeth Vial
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.28 km2
Lartësia 453 m (m.n.d.)
Popullsia 359 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26120
INSEE 26024


Barcelonne është një komunëFrancë. Barcelonne bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 359 banorë dhe sipërfaqe 8.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]