Barcelonnette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barcelonnette
Komunë
noform
Pamje nga Barcelonnette
Stema_figura
Vendndodhja
Barcelonnette is located in Franca
Barcelonnette
Barcelonnette
44°26′10″V 5°55′11″L / 44.4361°V 5.9197°L / 44.4361; 5.9197Koordinatat: 44°26′10″V 5°55′11″L / 44.4361°V 5.9197°L / 44.4361; 5.9197
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Barcelonnette
Kantoni Barcelonnette
Kryetari Jean-Pierre Aubert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.42 km2
Lartësia 1132 m (m.n.d.)
Popullsia 2735 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4400
INSEE 4019


Barcelonnette është një komunëFrancë. Barcelonnette bën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 2735 banorë dhe sipërfaqe 16.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]