Bard-lès-Pesmes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bard-lès-Pesmes
Komunë
Vendndodhja
Bard-lès-Pesmes is located in Franca
Bard-lès-Pesmes
Bard-lès-Pesmes
45°18′06″V 0°00′49″P / 45.3017°V 0.0136°P / 45.3017; -0.0136Koordinatat: 45°18′06″V 0°00′49″P / 45.3017°V 0.0136°P / 45.3017; -0.0136
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Pesmes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.21 km2
Popullsia 125 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70140
INSEE 70048


Bard-lès-Pesmes është një komunëFrancë. Bard-lès-Pesmes bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 5.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]