Barges, Haute-Saône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barges
Komunë
Vendndodhja
Barges is located in Franca
Barges
Barges
43°43′51″V 6°34′25″L / 43.7308°V 6.5736°L / 43.7308; 6.5736Koordinatat: 43°43′51″V 6°34′25″L / 43.7308°V 6.5736°L / 43.7308; 6.5736
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Jussey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.91 km2
Popullsia 112 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70500
INSEE 70049


Barges është një komunëFrancë. Barges bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 7.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]