Barizey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barizey
Komunë
noform
Pamje nga Barizey
Vendndodhja
Barizey is located in Franca
Barizey
Barizey
44°18′32″V 4°20′55″L / 44.3089°V 4.3486°L / 44.3089; 4.3486Koordinatat: 44°18′32″V 4°20′55″L / 44.3089°V 4.3486°L / 44.3089; 4.3486
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Chalon-sur-Saône
Kantoni Givry
Ndërbashkësia Le grand Chalon
Kryetari Ernest Meunier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.58 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 132 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71640
INSEE 71019


Barizey është një komunëFrancë. Barizey bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 5.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barizey – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale